שווק ויזמות

block ניהול ובקרת מכירות מבוססי יעדים לעסקים קטנים:gifman
רקע: ניהול הכנסות שוטף בעסק מחייב שליטה בקרה ויכולת הסתגלות מהירה למצבי שוק דינמיים.‏
להבדיל מעסקים גדולים המסתייעים במחלקת כספים ובתוכנות ניהול פיננסיות מתקדמות, העסק הקטן המנוהל והמתופעל על פי רוב ע"י בעל העסק עצמו, אינו בעל האמצעים ולמעשה גם אינו זקוק למערכות פיננסיות יקרות . לשם כך, ניתן להיעזר בתוכנת ה- Excel המצויה בכל מחשב המופעל ע"י תוכנת Office.‏
מטרת הסדנא: להעניק כלים ניהוליים תוך הכרות והסתייעות יומיומית בתוכנת ה- Excel. הסדנא מיועדת לחסרי רקע בתוכנות ממוחשבות, ומתמקדת בישומים הכרחיים לעסק הקטן.‏
הסדנא מועברת ב"גובה העיניים" , וזאת בין היתר, על מנת למזער את הרתיעה הקיימת מהתמודדות עם תוכנות מחשב.‏
נושאי הסדנא:‏
הגדרת מוצרי פרימיום
תימחור מוצרים ושרותים באמצעות Excel
חישוב נקודת איזון באמצעות Excel
הנחות: כיצד קובעים את גובה ההנחה?‏
ניהול הכנסות והוצאות על בסיס יומי/שבועי/חודשי
טקטיקות מכירה מיידיות
קביעת יעדי הכנסות והוצאות לשנה הקרובה
דו"ח רווח והפסד: מבנה ובקרה באמצעות Excel.‏

block מתאורייה לתכל'ס: סדנת שווק ומכירות ישומית בהתמחות עסקים קטנים:
סדנא ישומית המעניקה למשתתפים מושגים, שיטות וטכניקות שווקיות ופרסומיות בהתמקד בעסק קטן- בין אם הוא יצרני, קמעונאי או שרותי. הסדנא מעניקה תשתית הבנתית מעשית של השווק המודרני לצד מתן כלים בסיסיים הכרחיים להקמת המיזם העסקי, כולל עקרונות לתכנון תכנית שווק פרטנית למשתתפי הסדנא, זאת בהדגש תירגול מעשי פרטני וקבוצתי.

block סדנת הבניית מותג פרטי לעסק: Private Label
סדנא יחודית המתמקדת בעקרונות הבניית מותג פרטי ככלי שווקי ובהדגש הפן הבידולי-מיצובי של העסק הקטן והבינוני . הסדנא נועדה לאפשר לבעלי עסקים קיימים ליצור תשתית שווקית ארוכת טווח, זאת ע"י הבניית מותג אשר עם ביסוסו יאפשר את רישומו כסימן מסחר רשום.

block יזמות עסקית:
קורס ישומי, אשר נועד להכשיר יזמים תוך הקניית מיומנויות שווקיות, מכירתיות ופרסומיות. תכני הקורס מותאמים לפי דרישות הלקוח, ומתמקדים באספקטים התכליתיים של השווק, כל זאת על מנת להעניק למשתתפים את היכולת להפוך רעיון שווקי למציאות עסקית. לצד הקניית עקרונות שווק בסיסיים, לומדים המשתתפים כיצד לבנות תכנית שווקית וזאת בשילוב הקניית יכולת עצמאית בקבלת החלטות שווקיות נכונות.

block תורת המספרים: ניתוח דו"חות פיננסיים:
סדנא יעודית המעניקה כלים לניתוח דו"חות פיננסיים לעסק: רווח והפסד ומאזן. הסדנא מקנה כלים לניתוח מגמות עסקיות ובכך מאפשרת למשתתפים ליצור אקלים אפקטיבי של קבלת החלטות עסקיות. הסדנא מתמקדת באלמנטים הפיננסיים של הדוחו"ת השונים, כוללת הקניית מושגי יסוד במימון ופיננסיים, וזאת על מנת להבטיח למשתתפים תשתית תועלתית איתנה.

block ניהול חייבים: לשמור על קשר, בלי לשרוף את הגשר
מוסר תשלומים ירוד מהווה את אחד המאפיינים הבולטים המקשים על ניהול תזרים מזומנים יעיל, אלמנט אשר יש בו כדי לאיים על המשך פעילותו של העסק הקטן. הצורך הקבוע בהשקעת משאבים בגביית תשלומים יוצר דילמה בפני בעל העסק, ברצותו להמשיך ולשמור על לקוחותיו מחד, ומנגד- הבטחת התשלום בגין השרות שניתן. מטרת הסדנא הינה להעניק כלים אופרטיביים אשר יסייעו בניהול הגבייה תוך יצירת איזון בין ניהול אשראי יעיל, תזרים מזומנים אפקטיבי והמשך התקשרות עסקית עם הלקוחות החייבים.