הרצאות מומלצות

block פסיכולוגיה צרכנית : בין מדע ו"לופט גשעפט"
הרצאת הומור מרתקת, המאפשרת הצצה לעולם הפירסום, המgifmanכירות והחלטות הקנייה שלנו בחיי היום-יום.
ההרצאה תעניק זוויות חשיבה חדשות, כאשר בתווך יתמודדו המשתתפים עם שאלת הרציונאל שבתהליך הקנייה של כל אחד ואחד מאיתנו. הרצאת חוויה זו הינה מהמבוקשות ביותר ומוצעת בלעדית ע"י Synergic-EBS הדרכות.

block קבלת החלטות: על רצוי, מצוי ומה שביניהם
הסדנא עוסקת באיפיון וניתוח תהליכי קבלת החלטות במגוון עולמות התוכן הרלוונטיים: החלטות אישיות, ארגוניות, ניהוליות, וכיו"ב. הסדנא משלבת מודלים תאורטיים של קבלת החלטות, בשילוב תרגילי דינמיקה קבוצתית לצד מגוון רחב של דוגמאות מחיי היום יום, ובכלל זה: שאלות אתיות- מוסריות בקבלת החלטות. הסדנא תיבחן את מידת הרלוונטיות של המדע הרציונאלי לצד תהליכים אינטואטיבים של קבלת החלטות .

block תורת המשחקים ומשחק החיים:
ההרצאה מביאה לקדמת הבמה את אחת מדיסצפלינות המתמטיקה המרתקות ביותר, הלא היא תורת המשחקים, אשר פותחה ע"י ג'ון פון ניומן ואוסקר מורגנשטרן (John von Neumann & Oskar Morgenstern ) ואשר הולכת ותופסת מקום של כבוד בתהליך קבלת החלטות בקשת רחבה של תחומים: כלכליים, עסקיים, מדיניים ופוליטיים כמו גם בחיינו האישיים.
שיתוף פעולה הכרחי, משחק סכום אפס, Win-Win,רציונל, תת-אופטימום, עלות/תועלת, תועלת נצפית, אגואיזם, אנוכיות ו"אחריי המבול"- כל אלו מהווים חלק בלתי נפרד משיקולי קבלת החלטות מבוססי תורת המשחקים.
ההרצאה מציגה טפח מעולם מופלא זה, זאת בשילוב דילמות שונות המוצגות לקהל, ומאפשרות למשתתפים להתנסות ולו גם לשעה קלה ב"משחק החיים", קרי: תורת המשחקים.

block אתיקה, מוסר ועסקים: שילוש קדוש או מציאות מדומה?
ההרצאה מתמקדת באחד מנושאי היסוד של עולם העסקים כמו גם עולם החיים: אתיקה ומוסר. בין מדיניות "ריאל פוליטיק" ומשנתו של ניקולו מקייאוולי מחד, ובין חזונו של עמנואל קאנט מאידך; בין אלטרואיזם לאגואיזם ובין קפיטליזם לסוציאליזם, ניטש ויכוח בלתי פתיר אודות התנגשות ערכית ומוסרית שבין עקרונות ואידיאלים ובין החלטות פרגמטיות, תוצר מציאות נתונה ואילוצי זמן ומקום.
ההרצאה בוחנת קשת רחבה של ארועים, תרחישים כמו גם אבני דרך מהמקורות אשר משמשים "מורה נבוכים", תוך בחינת הרלוונטיות של אתיקה ומוסר בקבלת החלטות בעולם האישי והעסקי. דילמות כבדות משקל ייבחנו תוך הפניית הזרקורים למשתתפים, הנוטלים חלק פעיל בדילמות המוצגות